Chorwacja - rejsy 14 dniowe

Rejsy rekreacyjne z Pasją po ciepłych osłoniętych wodach Adriatyku

Budzisz się lekko na kołyszącym jachcie stojącym gdzieś pośrodku spokojnej chorwackiej zatoki. Dookoła Ciebie krystalicznie czysta, turkusowa woda zaprasza do odswieżającej kąpieli. Twoja pamięć przywołuje nocne obrazy przyglądających się Tobie z zaciekawieniem gwiazd. Wciąż czujesz zapach krewetek i ryb pieczonych na jachtowym grillu i przypominasz sobie wesołe rozmowy załogi,  planującej następny żeglarski dzień przy lampce wina.

Z pierwszą bryzą północno-zachodniego wiatru wyciągasz kotwicę i po raz kolejny w życiu doświadczasz tego lekkiego dreszczyku emocji, gdy biel pracujących na wietrze żagli zaczyna silnie kontrastować z głębokim błękitem nieba. Prowadzisz Pasję w lekkim przechyle. Czujesz jak gładko sunie po wodzie, słyszysz plusk rozbijających się o dziób fal Adriatyku, widzisz uśmiechnięte twarze towarzyszy żeglarskiej przygody.

Dokąd zmierzasz ? 

Odwiedzisz dziewiczy Archipelag Kornatów, Park Narodowy wodospadów na rzece Krka, mityczną Ogigiję, historyczny Dubrovnik, a może inny spokojny zakątek Chorwacji położony z dala od szlaku turystycznego ?

Tak rozpoczyna się Twoja żeglarska przygoda z nami na błękitnych wodach Adriatyku. 

Nasze rejsy w Chorwacji z Pasją to:

-          komfortowy, bezpieczny, bogato wyposażony i niezawodny jacht Dufour 45 Classic, s/y Pasja, zaprojektowany z myślą o błękitnych wodach ciepłych mórz całego świata,

-          próba zbliżenia się do współczesnego ideału żeglarskiego: na pokład zabieramy maksimum 8 uczestników zaokrętowanych w 4 dwu-osobowych kabinach, zapewniając tym wysoki komfort żeglowania.  

-          pogodny, doświadczony polski kapitan, który żegluje od dziecka, od kilku lat na stałe mieszka w Chorwacji i biegle operuje językiem chorwackim. Dzięki bardzo dobrej znajomości akwenu, chorwackich wysp i ludzi ich zamieszkujacych nasze rejsy w chorwacji mają charakter żeglarskiej opowieści o tym wspaniałym kraju, jego wyspach, kulturze i wspaniałościach kulinarnych.

-          ciekawie dobrane tematycznie trasy rejsów podczas których koncentrujemy się na różnych aspektach poznawania Chorwacji – zwiedzamy zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, zachwycamy się walorami przyrodniczymi parków krajobrazowych, bawimy się do białego rana na lokalnej fieście organizowanej na jednej z wysp, czy też płyniemy szlakiem specjałów kuchni chorwackiej.

-          doskonała okazja do zdobywania żeglarskiego doświadczenia. Nasz doświadczony kapitan – instruktor żeglarstwa PZŻ, chętnie przekazuje swoją wiedzę żeglarską. Po rejsie każdy z uczestników otrzymuje „opinię z rejsu“ i „wyciąg z dziennika jachtowego“, które to dokumenty są podstawą do uzyskania wyższych stopni żeglarskich.

-          wszystkie opłaty związane z żeglowaniem w cenie rejsu – tak abyście nie martwili się o koszty i mogli skoncentrować się na aktywnym wypoczynku w wyśmienitej atmosfrze.

-          10 lat doświadczenia w organizacji rejsów, gwarancja komfortu przebywania na jachcie i profesjonalnej obsługi na najwyższym poziomie.

-          stały dostęp do bezprzewodowego internetu na pokładzie jachtu, możliwość dzielenia się z innymi na bieżąco zdjęciami, przeżyciami i emocjami towarzyszącymi żeglarskiej pasji.   

-          przygoda dla każdego, niezależnie od wieku i posiadanego doświadczenia żeglarskiego


Terminy rejsówTrasa rejsuCena (PLN)
04.05. – 18.05.2019 (14 dni) Zadar-Sali-Kornaty-Vis-Lastovo-Mljet-Dubrovnik-Elafiti-Korcula-Hvar-Solta-Skradin-Zadar 3895,- 3495,-

01.06. – 15.06.2019 (14 dni)
Zadar-Sali-Kornaty-Vis-Lastovo-Mljet-Dubrovnik-Elafiti-Korcula-Hvar-Solta-Skradin-Zadar 4795,- 4395,-

29.06. – 13.07.2019 (14 dni)
Zadar-Sali-Kornaty-Vis-Lastovo-Mljet-Dubrovnik-Elafiti-Korcula-Hvar-Solta-Skradin-Zadar 5395,- 4995,-

03.08. – 17.08.2019 (14 dni)
Zadar-Sali-Kornaty-Vis-Lastovo-Mljet-Dubrovnik-Elafiti-Korcula-Hvar-Solta-Skradin-Zadar 5395,- 4995,-

14.09. – 28.09.2019 (14 dni)
Zadar-Sali-Kornaty-Vis-Lastovo-Mljet-Dubrovnik-Elafiti-Korcula-Hvar-Solta-Skradin-Zadar 4795,- 4395,-

28.09. – 12.10.2019 (14 dni)
Zadar-Sali-Kornaty-Vis-Lastovo-Mljet-Dubrovnik-Elafiti-Korcula-Hvar-Solta-Skradin-Zadar 3895,- 3495,-

 

W przypadku rezerwacji całego jachtu porty zaokrętowania i wyokrętowania oraz trasa rejsu mogą ulec zmianie w zależności od preferencji załóg.

 

Cena rejsu zawiera:

 1)    Miejsce na jachcie w kabinie – nikt z uczestników nie śpi w mesie

2)    Opiekę doświadczonego kapitana

3)    Ubezpieczenie KL i NNW (KL – 10.000 Euro, NNW – 7.000 PLN) z możliwością rozszerzenia

4)    Opłaty klimatyczne

5)    Opłaty portowe

6)    Paliwo do jachtu

7)    Pościel

8)    Sprzątanie końcowe

9)    Bezprzewodowy dostęp do internetu podczas trwania rejsu

 

Cena rejsu nie zawiera:

 1)    Składki na regionalne produkty żywnościowe kupowane w Chorwacji w wysokości 50 Euro od osoby na tydzień. Płatna na ręce kapitana w momencie zaokrętowania, rozliczana po zakończeniu rejsu w dniu wyokrętowania.

 

Opcje dodatkowe:

1)    Dla chętnych zapewniamy transport komfortowym autokarem na trasie Polska – Chorwacja – Polska w cenie 425 PLN od osoby;

2)    Hostessa – tylko w przypadku rezerwacji całego jachtu – 350 PLN/dzień + wyżywienie.

3)    Transport lotnisko-marina-lotnisko w Splicie lub Zadarze – cena uzależniona od ilości osób.

4)    Na życzenie pomagamy w rezerwacji biletów lotniczych Polska – Chorwacja – Polska.

 

Kaucja: wpłacana przy zaokrętowaniu na poczet ewentualnych szkód powstałych w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu. Wynosi 50 Euro od osoby i jest zwracana w momencie wyokrętowania, gdy nie wystąpią straty powstałe z winy uczestnika.

Warunki płatności:

Zaliczka w wysokości 30% ceny rejsu płatna w momencie rezerwacji miejsca, reszta 70% płatna na miesiąc przed terminem rozpoczęcia rejsu.

Jedzenie na Pasji

Przykładamy dużą wagę do jakości wyżywienia na pokładzie Pasji, gdyż uważamy, że dobre jedzenie to jeden z najważniejszych elementów udanego rejsu morskiego i dobrego wypoczynku. Posiłki przygotowywane są wspólnie przez załogę w wachtach, ze świeżych produktów, kupowanych na bieżąco podczas rejsu. Zakupy robimy w sklepach, na targach rybnych i warzywno-owocowych, a także korzystamy ze sprawdzonych źródeł – znajomych lokalnych rybaków, którzy zaopatrują nas w kalmary, ośmiornice, ryby i inne owoce morza. Na Pasji masz okazję poznać smak adriatyckiego kalmara przyrządzanego na różne sposoby przez naszego kapitana, a także wziąć udział w klimatycznej kolacji rybnej serwowanej prosto z grilla, podczas postoju jachtu, w jednej z urokliwych zatok. Dominuje lekka kuchnia śródziemnomorska, oparta na rybach, owocach morza, wyśmienitych serach kozich, owczych i chorwackiej oliwie z oliwek. Dzięki bardzo dobrej znajomości akwenu i języka chorwackiego, wiemy także, gdzie na trasie rejsu, zjeść wyśmienite posiłki w lokalnych konobach, w przystępnych cenach.

Składka na wyżywienie przygotowywane na jachcie wynosi 50 Euro od osoby. Pieniądze te wystarczają na swobodne kształtowanie menu. Kapitan jest zwolniony z wpłat do kasy jachtowej. W lokalnych restauracjach każdy płaci za siebie, a kolacja dla kapitana jest opłacana ze wspólnej kasy.

Zakwaterowanie na Pasji

Zależy nam na tym, żeby na Pasji, każdy czuł się wyjątkowo, komfortowo i dobrze wypoczywał. Maksymalna liczba osób, które okrętujemy na jachcie, w czterech kabinach, to 7 + kapitan. Dzięki temu, każdy ma własną koję w kajucie i swoją prywatną przestrzeń. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje ona wolna przez cały czas trwania rejsu, jako pomieszczenie wspólne załogi. Takie zagospodarowanie przestrzeni jachtowej gwarantuje wygodę dla wszystkich uczestników, zarówno przy wspólnych posiłkach w mesie, jak i podczas przebywania w kokpicie jachtu.

Na rejsy w Chorwacji zapisujemy pojedyncze osoby, pary oraz przyjmujemy zgłoszenia grupowe. Nie musisz posiadać doświadczenia żeglarskiego. Zapraszamy rodziny z dziećmi. Jeśli reprezentujesz grupę 6-7 osób, zapoznaj się z naszą ofertą czarteru Pasji z kapitanem. Możemy także zorganizować rejs w Chorwacji dla większej grupy osób na kilku jachtach.

Miejsca rozpoczęcia rejsów w Chorwacji z Pasją

  • Zadar – marina Tankerkomerc, ul. Ivana Meštrovića 2
  • Split – marina kaštela w miejscowości Kaštel Gomilica

Dojazd do Chorwacji

Autokarem

Uczestnikom naszych rejsów oferujemy transport komfortowym autokarem do Chorwacji w promocyjnej cenie 425 PLN w obie strony. Z terminarzem wyjazdów oraz szczegółami transportu możesz się zapoznać w zakładce autokar do Chorwacji.

Samochodem

Dojeżdżając samochodem do Chorwacji, możesz zostawić auto na parkingu strzeżonym w marinie. Koszt to 10 Euro na dzień. W przypadku rejsów „one way” pomagamy w przestawieniu samochodów do mariny docelowej. Szczegółowe informacje uzyskasz od nas telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Samolotem

Na nasze rejsy dolecisz bezpośrednio z Warszawy LOT-em, z Poznania/Krakowa Ryanairem lub z Berlina – EuroWings-em, EasyJet-em,  i Ryanair-em. Oferujemy transfer lotnisko/marina, marina/lotnisko w cenie 30 Euro dla całej grupy w jedną stronę. Pomagamy w rezerwacji biletów lotniczych. Szczegółowe informacje uzyskasz od nas telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak przygotować się do rejsu w Chorwacji ?

Wyjazd na rejs morski w Chorwacji różni się w sposób zasadniczy od innego wyjazdu na łono natury np. pod namiot, na wędrówkę, czy na rejs mazurski. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik – 10 rzeczy, do spakowania na rejs morski do Chorwacji. Te ważne informacje pomogą Ci, cieszyć się w pełni żeglarskim wypoczynkiem na pokładzie Pasji.

 

JACHT:  Dufour 45 Classic - solidnie skonstruowany i pięknie wykończony mahoniowym drewnem jacht, znanego na całym świecie francuskiego producenta - stoczni Dufour Yachts. Zaprojektowany przez studio J&J Design z myślą o żeglowaniu po wodach całego świata. Szybkość, niezawodność, przestronność wnętrza, znakomita dzielność morska w połączeniu z bogatym wyposażeniem gwarantują wspaniałe przeżycia podczas żeglugi. Do dyspozycji naszych Gości oddajemy 4 przestronne dwu-osobowe kabiny.
Wyposażenie:
GPS plotter, komplet map nawigacyjnych, UKF, autopilot, ponton z silnikiem, bimini, szprycbuda, kompletne wyposażenie asekuracyjne i bezpieczeństwa, kuchenka z piekarnikiem, lodówka, ciepła woda, radio CD, 2 toalety z prysznicami, prysznic w kokpicie, kompletny zestaw kuchenny.

Dane techniczne:  długość 13,9m, szerokość 4,3m, zanurzenie 1,95 m, waga 11000 kg, żagle 108 m2, silnik Volvo-Penta 60 KMech, zbiornik wody 450 ltr, zbiornik paliwa 220 ltr, ilość kabin 4, ilość miejsc 9.
 

Staż: tygodniowy rejs po wodach osłonietych może dać 50-100h stażu morkiego wymaganego na patenty żeglarskie i motorowodne.

Zmiany trasy: Osiągnięcie niektórych planowanych portów może być utrudnione ze względów pogodowych, wymienione trasy są, więc jedynie orientacyjne i mogą ulec zmianie w wyniku decyzji kapitana. Trasa Split - Dubrovnik - Split wymaga intensywnej żeglugi oraz pływania nocą.

Co zabrać: paszport lub dowód osobisty (obecnie uznawany w Chorwacji), sztormiak lub kurtkę przeciwdeszczową, obuwie na miękkiej białej podeszwie, strój kąpielowy, czapkę przeciwsłoneczną i ciepłą, krem z filtrem UV, latarkę, a także w opcji comfort śpiwór.

Organizator: Sailing Club Yachting Morski 03-187 Warszawa ul. Pancera 9/29
                     Wpis do rejestru działalności gospodarczej: 421460 z dnia 01.03.2006
                     Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych nr 887;
.                    Marszałek Województwa Mazowieckiego

Niezależnie od tego prowadzimy internetowy bank wolnych miejsc na prywatnych rejsach prowadzonych przez zaprzyjaźnionych kapitanów. Są to zazwyczaj niedrogie rejsy z atrakcyjnymi trasami i zgranymi, sympatycznymi załogami. Jeżeli chcecie na bieżąco otrzymywać informacje o takich rejsach oraz newsletter z nowościami oraz ofertami First i Last Minute, to zostawcie nam swój e-mail.