Chorwacja - rejsy 14 dniowe

Polecamy rejsy rekreacyjne z Pasją
po ciepłych osłoniętych wodach Adriatyku

Informacje od organizatora: Budzisz się lekko na kołyszącym jachcie stojącym gdzieś pośrodku spokojnej chorwackiej zatoki. Dookoła Ciebie krystalicznie czysta, turkusowa woda zaprasza do odswieżającej kąpieli. Twoja pamięć przywołuje nocne obrazy przyglądających się Tobie z zaciekawieniem gwiazd. Wciąż czujesz zapach krewetek i ryb pieczonych na jachtowym grillu i przypominasz sobie wesołe rozmowy załogi,  planującej następny żeglarski dzień przy lampce wina.

Z pierwszą bryzą północno-zachodniego wiatru wyciągasz kotwicę i po raz kolejny w życiu doświadczasz tego lekkiego dreszczyku emocji, gdy biel pracujących na wietrze żagli zaczyna silnie kontrastować z głębokim błękitem nieba. Prowadzisz Pasję w lekkim przechyle. Czujesz jak gładko sunie po wodzie, słyszysz plusk rozbijających się o dziób fal Adriatyku, widzisz uśmiechnięte twarze towarzyszy żeglarskiej przygody.

Dokąd zmierzasz ? 

Odwiedzisz dziewiczy Archipelag Kornatów, Park Narodowy wodospadów na rzece Krka, mityczną Ogigiję, historyczny Dubrovnik, a może inny spokojny zakątek Chorwacji położony z dala od szlaku turystycznego ?

Tak rozpoczyna się Twoja żeglarska przygoda z nami na błękitnych wodach Adriatyku. 

Nasze rejsy w Chorwacji z Pasją to:

-          komfortowy, bezpieczny, bogato wyposażony i niezawodny jacht Dufour 45 Classic, s/y Pasja, zaprojektowany z myślą o błękitnych wodach ciepłych mórz całego świata,

-          próba zbliżenia się do współczesnego ideału żeglarskiego: na pokład zabieramy maksimum 8 uczestników zaokrętowanych w 4 dwu-osobowych kabinach, zapewniając tym wysoki komfort żeglowania.  

-          pogodny, doświadczony polski kapitan, który żegluje od dziecka, od kilku lat na stałe mieszka w Chorwacji i biegle operuje językiem chorwackim. Dzięki bardzo dobrej znajomości akwenu, chorwackich wysp i ludzi ich zamieszkujacych nasze rejsy w chorwacji mają charakter żeglarskiej opowieści o tym wspaniałym kraju, jego wyspach, kulturze i wspaniałościach kulinarnych.

-          ciekawie dobrane tematycznie trasy rejsów podczas których koncentrujemy się na różnych aspektach poznawania Chorwacji – zwiedzamy zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, zachwycamy się walorami przyrodniczymi parków krajobrazowych, bawimy się do białego rana na lokalnej fieście organizowanej na jednej z wysp, czy też płyniemy szlakiem specjałów kuchni chorwackiej.

-          doskonała okazja do zdobywania żeglarskiego doświadczenia. Nasz doświadczony kapitan – instruktor żeglarstwa PZŻ, chętnie przekazuje swoją wiedzę żeglarską. Po rejsie każdy z uczestników otrzymuje „opinię z rejsu“ i „wyciąg z dziennika jachtowego“, które to dokumenty są podstawą do uzyskania wyższych stopni żeglarskich.

-          wszystkie opłaty związane z żeglowaniem w cenie rejsu – tak abyście nie martwili się o koszty i mogli skoncentrować się na aktywnym wypoczynku w wyśmienitej atmosfrze.

-          10 lat doświadczenia w organizacji rejsów, gwarancja komfortu przebywania na jachcie i profesjonalnej obsługi na najwyższym poziomie.

-          stały dostęp do bezprzewodowego internetu na pokładzie jachtu, możliwość dzielenia się z innymi na bieżąco zdjęciami, przeżyciami i emocjami towarzyszącymi żeglarskiej pasji.   

-          przygoda dla każdego, niezależnie od wieku i posiadanego doświadczenia żeglarskiego


Terminy rejsówTrasa rejsuCena (PLN)
04.05. – 18.05.2019 (14 dni) Zadar-Sali-Kornaty-Vis-Lastovo-Mljet-Dubrovnik-Elafiti-Korcula-Hvar-Solta-Skradin-Zadar 3895,- 3495,-

01.06. – 15.06.2019 (14 dni)
Zadar-Sali-Kornaty-Vis-Lastovo-Mljet-Dubrovnik-Elafiti-Korcula-Hvar-Solta-Skradin-Zadar 4795,- 4395,-

29.06. – 13.07.2019 (14 dni)
Zadar-Sali-Kornaty-Vis-Lastovo-Mljet-Dubrovnik-Elafiti-Korcula-Hvar-Solta-Skradin-Zadar 5395,- 4995,-

03.08. – 17.08.2019 (14 dni)
Zadar-Sali-Kornaty-Vis-Lastovo-Mljet-Dubrovnik-Elafiti-Korcula-Hvar-Solta-Skradin-Zadar 5395,- 4995,-

14.09. – 28.09.2019 (14 dni)
Zadar-Sali-Kornaty-Vis-Lastovo-Mljet-Dubrovnik-Elafiti-Korcula-Hvar-Solta-Skradin-Zadar 4795,- 4395,-

28.09. – 12.10.2019 (14 dni)
Zadar-Sali-Kornaty-Vis-Lastovo-Mljet-Dubrovnik-Elafiti-Korcula-Hvar-Solta-Skradin-Zadar 3895,- 3495,-

 

W przypadku rezerwacji całego jachtu porty zaokrętowania i wyokrętowania oraz trasa rejsu mogą ulec zmianie w zależności od preferencji załóg.

 

Cena rejsu zawiera:

 1)    Miejsce na jachcie w kabinie – nikt z uczestników nie śpi w mesie

2)    Opiekę doświadczonego kapitana

3)    Ubezpieczenie KL i NNW (KL – 10.000 Euro, NNW – 7.000 PLN) z możliwością rozszerzenia

4)    Opłaty klimatyczne

5)    Opłaty portowe

6)    Paliwo do jachtu

7)    Pościel

8)    Sprzątanie końcowe

9)    Bezprzewodowy dostęp do internetu podczas trwania rejsu

 

Cena rejsu nie zawiera:

 1)    Składki na regionalne produkty żywnościowe kupowane w Chorwacji w wysokości 50 Euro od osoby na tydzień. Płatna na ręce kapitana w momencie zaokrętowania, rozliczana po zakończeniu rejsu w dniu wyokrętowania.

 

Opcje dodatkowe:

1)    Dla chętnych zapewniamy transport komfortowym autokarem na trasie Polska – Chorwacja – Polska w cenie 425 PLN od osoby;

2)    Hostessa – tylko w przypadku rezerwacji całego jachtu – 350 PLN/dzień + wyżywienie.

3)    Transport lotnisko-marina-lotnisko w Splicie lub Zadarze – cena uzależniona od ilości osób.

4)    Na życzenie pomagamy w rezerwacji biletów lotniczych Polska – Chorwacja – Polska.

 

Kaucja: wpłacana przy zaokrętowaniu na poczet ewentualnych szkód powstałych w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu. Wynosi 50 Euro od osoby i jest zwracana w momencie wyokrętowania, gdy nie wystąpią straty powstałe z winy uczestnika.

Warunki płatności:

Zaliczka w wysokości 30% ceny rejsu płatna w momencie rezerwacji miejsca, reszta 70% płatna na miesiąc przed terminem rozpoczęcia rejsu.

Jedzenie na Pasji

Przykładamy dużą wagę do jakości wyżywienia na pokładzie Pasji, gdyż uważamy, że dobre jedzenie to jeden z najważniejszych elementów udanego rejsu morskiego i dobrego wypoczynku. Posiłki przygotowywane są wspólnie przez załogę w wachtach, ze świeżych produktów, kupowanych na bieżąco podczas rejsu. Zakupy robimy w sklepach, na targach rybnych i warzywno-owocowych, a także korzystamy ze sprawdzonych źródeł – znajomych lokalnych rybaków, którzy zaopatrują nas w kalmary, ośmiornice, ryby i inne owoce morza. Na Pasji masz okazję poznać smak adriatyckiego kalmara przyrządzanego na różne sposoby przez naszego kapitana, a także wziąć udział w klimatycznej kolacji rybnej serwowanej prosto z grilla, podczas postoju jachtu, w jednej z urokliwych zatok. Dominuje lekka kuchnia śródziemnomorska, oparta na rybach, owocach morza, wyśmienitych serach kozich, owczych i chorwackiej oliwie z oliwek. Dzięki bardzo dobrej znajomości akwenu i języka chorwackiego, wiemy także, gdzie na trasie rejsu, zjeść wyśmienite posiłki w lokalnych konobach, w przystępnych cenach.

Składka na wyżywienie przygotowywane na jachcie wynosi 50 Euro od osoby. Pieniądze te wystarczają na swobodne kształtowanie menu. Kapitan jest zwolniony z wpłat do kasy jachtowej. W lokalnych restauracjach każdy płaci za siebie, a kolacja dla kapitana jest opłacana ze wspólnej kasy.

Zakwaterowanie na Pasji

Zależy nam na tym, żeby na Pasji, każdy czuł się wyjątkowo, komfortowo i dobrze wypoczywał. Maksymalna liczba osób, które okrętujemy na jachcie, w czterech kabinach, to 7 + kapitan. Dzięki temu, każdy ma własną koję w kajucie i swoją prywatną przestrzeń. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje ona wolna przez cały czas trwania rejsu, jako pomieszczenie wspólne załogi. Takie zagospodarowanie przestrzeni jachtowej gwarantuje wygodę dla wszystkich uczestników, zarówno przy wspólnych posiłkach w mesie, jak i podczas przebywania w kokpicie jachtu.

Na rejsy w Chorwacji zapisujemy pojedyncze osoby, pary oraz przyjmujemy zgłoszenia grupowe. Nie musisz posiadać doświadczenia żeglarskiego. Zapraszamy rodziny z dziećmi. Jeśli reprezentujesz grupę 6-7 osób, zapoznaj się z naszą ofertą czarteru Pasji z kapitanem. Możemy także zorganizować rejs w Chorwacji dla większej grupy osób na kilku jachtach.

Miejsca rozpoczęcia rejsów w Chorwacji z Pasją

Dojazd do Chorwacji

Autokarem

Uczestnikom naszych rejsów oferujemy transport komfortowym autokarem do Chorwacji w promocyjnej cenie 425 PLN w obie strony. Z terminarzem wyjazdów oraz szczegółami transportu możesz się zapoznać w zakładce autokar do Chorwacji.

Samochodem

Dojeżdżając samochodem do Chorwacji, możesz zostawić auto na parkingu strzeżonym w marinie. Koszt to 10 Euro na dzień. W przypadku rejsów „one way” pomagamy w przestawieniu samochodów do mariny docelowej. Szczegółowe informacje uzyskasz od nas telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Samolotem

Na nasze rejsy dolecisz bezpośrednio z Warszawy LOT-em, z Poznania/Krakowa Ryanairem lub z Berlina – EuroWings-em, EasyJet-em,  i Ryanair-em. Oferujemy transfer lotnisko/marina, marina/lotnisko w cenie 30 Euro dla całej grupy w jedną stronę. Pomagamy w rezerwacji biletów lotniczych. Szczegółowe informacje uzyskasz od nas telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak przygotować się do rejsu w Chorwacji ?

Wyjazd na rejs morski w Chorwacji różni się w sposób zasadniczy od innego wyjazdu na łono natury np. pod namiot, na wędrówkę, czy na rejs mazurski. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik – 10 rzeczy, do spakowania na rejs morski do Chorwacji. Te ważne informacje pomogą Ci, cieszyć się w pełni żeglarskim wypoczynkiem na pokładzie Pasji.

 

JACHT:  Dufour 45 Classic - solidnie skonstruowany i pięknie wykończony mahoniowym drewnem jacht, znanego na całym świecie francuskiego producenta - stoczni Dufour Yachts. Zaprojektowany przez studio J&J Design z myślą o żeglowaniu po wodach całego świata. Szybkość, niezawodność, przestronność wnętrza, znakomita dzielność morska w połączeniu z bogatym wyposażeniem gwarantują wspaniałe przeżycia podczas żeglugi. Do dyspozycji naszych Gości oddajemy 4 przestronne dwu-osobowe kabiny.
Wyposażenie:
GPS plotter, komplet map nawigacyjnych, UKF, autopilot, ponton z silnikiem, bimini, szprycbuda, kompletne wyposażenie asekuracyjne i bezpieczeństwa, kuchenka z piekarnikiem, lodówka, ciepła woda, radio CD, 2 toalety z prysznicami, prysznic w kokpicie, kompletny zestaw kuchenny.

Dane techniczne:  długość 13,9m, szerokość 4,3m, zanurzenie 1,95 m, waga 11000 kg, żagle 108 m2, silnik Volvo-Penta 60 KMech, zbiornik wody 450 ltr, zbiornik paliwa 220 ltr, ilość kabin 4, ilość miejsc 9.
 

Staż: tygodniowy rejs po wodach osłonietych może dać 50-100h stażu morkiego wymaganego na patenty żeglarskie i motorowodne.

Zmiany trasy: Osiągnięcie niektórych planowanych portów może być utrudnione ze względów pogodowych, wymienione trasy są, więc jedynie orientacyjne i mogą ulec zmianie w wyniku decyzji kapitana. Trasa Split - Dubrovnik - Split wymaga intensywnej żeglugi oraz pływania nocą.

Co zabrać: paszport lub dowód osobisty (obecnie uznawany w Chorwacji), sztormiak lub kurtkę przeciwdeszczową, obuwie na miękkiej białej podeszwie, strój kąpielowy, czapkę przeciwsłoneczną i ciepłą, krem z filtrem UV, latarkę, a także w opcji comfort śpiwór.

Organizator: Sailing Club Yachting Morski 03-187 Warszawa ul. Pancera 9/29
                     Wpis do rejestru działalności gospodarczej: 421460 z dnia 01.03.2006
                     Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych nr 887;
.                    Marszałek Województwa Mazowieckiego

Niezależnie od tego prowadzimy internetowy bank wolnych miejsc na prywatnych rejsach prowadzonych przez zaprzyjaźnionych kapitanów. Są to zazwyczaj niedrogie rejsy z atrakcyjnymi trasami i zgranymi, sympatycznymi załogami. Jeżeli chcecie na bieżąco otrzymywać informacje o takich rejsach oraz newsletter z nowościami oraz ofertami First i Last Minute, to zostawcie nam swój e-mail.