DOJAZDY, BILETY

Organizujemy dojazdy wyłącznie na obozy młodzieżowe na Mazurach, rejsy młodzieżowe w Szwecji i rejsy turystyczne w Finlandii. Szczegółowe warunki podane są na stronach poszczególnych imprez.

Przy dojazdach na rejsy morskie udzielamy porad co do optymalnego doboru połączeń lotniczych, kolejowych i autokarowych a w razie konieczności pomagamy w dokonaniu rezerwacji miejsc. 

Przede wszystkim należy uwzględnić fakt, że samoloty potrafią się spóźniać nawet o kilka godzin z powodu np złych warunków meteorologicznych (zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym). Loty czasami mogą być też odwoływane (np z powodu mgły lub wybuchu wulkanu). 

Dlatego doradzamy szczególną ostrożność przy wyborze tańszych lotów z przesiadkami i dobieranie ich tak, by zachować minimum 4 godzinne przerwy miedzy lotami. Najlepiej jest w takiej sytuacji kupować jeden bilet na kilka połączeń w jedną stronę, co wiąże się z obowiązkiem przewoźnika zapewnienia połączenia zastępczego w razie opóźnienia przylotu pierwszego samolotu.  

W razie kupienia oddzielnych biletów u różnych przewoźników ryzyko ponoszenia skutków opóźnienia spóźnienia pierwszego samolotu spada wyłącznie na pasażera. 

Doradzamy też wykupienie od razu większego bagażu, gdyż linie lotnicze (zwłaszcza tanie) nie tylko  obniżają limity wagi, ilości i wymiarów przewożonego bagażu ale też skrupulatnie go kontrolują wymuszając często kosztowne dopłaty za nadbagaż na lotniskach. 

W Polsce oprócz Warszawy (lotniska Okęcie i Modlin) warto sprawdzić połączenia z innych miast (zazwyczaj dużo tańsze), takich jak Kraków, Katowice, Lublin, Łódź, Wrocław, Poznań czy Gdańsk, do których można szybko, tanio i wygodnie dotrzeć koleją lub liniami autokarowymi.  

Jeżeli to możliwe, również za granicą zalecamy wykorzystywanie połaczeń kolejowych (np Polska - Niemcy) i autokarowych (np w Hiszpanii) jako bardziej punktualnych i niezależnych od pogody. 

Większość rejsów zaczyna się w niedzielę. W takim przypadku przylot i zaokrętowanie powinny być też tego samego dnia, ale w razie konieczności można też przylecieć w sobotę po południu (jacht powinien już stać w porcie i być często jest możliwy wcześniejszy nocleg) lub ewentualnie w ostateczności w poniedziałek rano.
Jednak ewentualny nocleg na jachcie między rejsami zależy od ilości wolnych miejsc i tego czy na jachcie nie będą w tym czasie prowadzone jakieś prace i jest możliwy wyłącznie pod warunkiem wcześniejszego uzgodnienia tego z biurem AN.

Większość rejsów kończy się w sobotę i w takim przypadku transport powrotny powinien być też na sobotę. W razie braku dogodnych połączeń jeżeli będą miejsca i na jachie nie będa prowadzona jakieś prace to uprzednim uzyskaniu zgody kapitana jachtu można też pozostać na jachcie do następnego dnia rano i odlecieć w niedzielę (jacht powinien juz stać do niedzieli w porcie i często bywa możliwy nocleg).
Warto wiedzieć, że wiele osób przylatuje kilka dni wcześniej lub wraca z kilkudniowym opóźnieniem i nocuje w hotelach, by umożliwić sobie zwiedzenie dodatkowo portów zmian załóg, które zazwyczaj są najatrakcyjniejsze na całej trasie np Barcelona, Malaga (Granada, Kadyks, Madryt), La Coruna (Fatima), Casablanca (Rabat, Marakesz), Petersburg, Sztokholm itp
 

Bilety lotnicze najłatwiej jest znaleźć w internecie za pomocą specjalistycznych wyszukiwarek, np: 
www.fru.pl

www.skyservice.com

www.lataj.pl

www.aero.pl

www.airtickets.pl

www.lot.com/bilety_lotnicze

www.tui.pl/Bilety-Lotnicze